PZP kalkulačka

PZP kalkulačkaĽudia, ktorí majú hlboko do vrecka, alebo možno aj takí, ktorí nechcú zbytočne míňať, hľadajú čo najlacnejšie alternatívy produktov, ktoré potrebujú. Aby však pri hľadaní nestratili kopec času, je dôležité, aby ho využili čo najlepšie. Ak aj vy patríte k tejto kategórii obyvateľstva, v tom prípade by sme vám chceli predstaviť jeden elektronický výpočtový nástroj. PZP Kalkulačka od Insuro nájde a urobí online porovnanie a výpočet cien poistenia behom niekoľkých minút.

Nakoľko ide o zákonnú povinnosť, určite by ste neušetrili, keby ste si ho na váš typ vozidla vôbec neuzatvorili. Hlavne preto, že by ste kvôli neplatnosti mohli byť vysoko pokutovaný. Ak sme vaše zajačie úmysly zahodili, sme radi, hlavne kvôli vám. Povedzme si ale niečo viac o tom, ako taká PZP kalkulačka funguje.

Rýchly výpočet cien online cez PZP kalkulačku

Ak chcete vyskúšať porovnanie cien cez internet, rozhodli ste sa veľmi správne. Jednoznačne ide o najrýchlejší spôsob, nielen čo sa týka porovnania, ale aj uzatvorenia poistnej zmluvy. Iste viete, že v súčasnosti je na Slovensku poisťovní v SLASPO viac, ako sa dá porátať na dvoch rukách. Ponuky od všetkých poisťovní nájdete na stránke – odkaz na Insuro. Pokiaľ by ste si chceli svoje poistné možnosti zisťovať osobne, zvlášť v každej a jednej pobočke, asi si viete predstaviť, koľko úsilia by vás to stalo. Nehovoriac u veľkej časovej a finančnej strate. PZP kalkulačka vám vďaka online pripojeniu poskytne zistiť si vaše možnosti a urobí vám rýchle porovnanie ponúk rôznych poisťovní. Nebudete pritom potrebovať viac ako 10 minút času.

Okrem rýchlosti PZP kalkulačky je jej veľkou výhodou aj to, že jej využitie je bezplatné, rovnako ako zobrazenie porovnania cien. K bezplatnosti sa pripája aj nezáväznosť. Porovnávač vás nezaväzuje o niektorú z vybraných a vypočítaných poistných ponúk požiadať. Môžete si na rozmyslenie nechať toľko času, koľko len potrebujete. Je tu však aj druhá možnosť. O niektorú z ponúk môžete priamo v porovnaní požiadať.

Použitie PZP kalkulačky je jednoduché

Na trhu je pomerne dosť takýchto nástrojov, no nie všetky sú identické. Najlepšia kalkulačka na výpočet PZP je tá, ktorá spolupracuje s čo najviac poisťovňami. Ak nájdete takú, ktorá vám zobrazí ponuky dvoch alebo troch poisťovní, pravdepodobne si veľmi nepomôžete. Naopak, nástroj na hore uvedenej stránke spolupracuje s čo najviac poistnými spoločnosťami. Takže máte záruku, že sa vám zobrazí čo najviac ponúk a budete si mať z čoho vyberať.

Aby vám kalkulačka na výpočet ceny PZP urobila komplexné porovnanie poistných možností, potrebujete vypísať požadované údaje. Pochopiteľne, tie, ktoré najviac zavážia, sú technické parametre poisťovaných dopravných prostriedkov. Preto si pri vypisovaní zoberte na pomoc technický preukaz. Po tom, ako všetko vypíšete, ešte raz parametre prekontrolujte a formulár cez internet odošlite. Teraz už PZP kalkulačka robí svoju úlohu a behom niekoľkých sekúnd vám zobrazí všetky vaše ponuky, pričom na vrchu uvidíte najlacnejšie možnosti.

Za zmienku určite stojí aj to, že online PZP kalkulačka funguje nielen na osobné autá, ale aj na iné motorové a nemotorové vozidlá. Napr.:

  • nákladné auto,
  • motorky,
  • vozíky,
  • návesy,
  • prívesy,
  • ťažké stroje,
  • autobusy atď.

A to neumožňuje každý dostupný výpočtový nástroj. Väčšina sa sústredí len na osobné automobily, nakoľko ich je na ceste najviac.

Poistná zmluva priamo z porovnania s PZP kalkulačkou

Či už ste sa rozhodli pre najlacnejšie PZP alebo inú možnosť, sme radi, že PZP kalkulačka splnila svoju úlohu. Na to, aby bola vami vybraná možnosť platná, je potrebné, aby ste o ňu požiadali. Stačí len na ňu kliknúť a dopísať niekoľko požadovaných údajov (mail a doručovacia adresa). Tieto údaje sú potrebné na to, že ihneď po odoslaní vašej online žiadosti o uzatvorenie PZP vám na mail príde správa s niekoľkými prílohami. Pôjde o návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie faktúry a o najpodstatnejšie, bielu a zelenú kartu.

Pravda, tie sú najdôležitejšie v prípade, že vám vaše predchádzajúce poistenie už skončilo. Alebo keď si poistnú zmluvu na dané motorové/nemotorové vozidlo uzatvárate po prvýkrát. Tieto kartičky plne nahradzujú originál, preto si ich vytlačte a noste pri sebe pri využívaní daného prostriedku. Ich neprítomnosť alebo neplatnosť sa pokutujú, ako sme už aj vyššie uviedli. Ale pozor! Platia len 30 dní!

Originál doklady k PZP vám budú doručené poštou po tom, čo poisťovňa zaeviduje platbu faktúry. Aj kvôli relatívne krátkej platnosti vyššie uvedených dočasných dokladov si jej zaplatenie nenechávajte na poslednú chvíľu. Počítajte s tým, že aj doručenie pošty k vám domov trvá nejaký ten deň a tak to môže byť aj s týmito dokladmi. Obmedzili by ste tým jedine seba.

Najlepšie, ako spoznáte výhody PZP kalkulačky je, že ju vyskúšate osobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *